Umów się na wizytę Tel. 32 226 62 36
Poradnia Mikołów, ul. Pszczyńska 12

Choroby piersi są częstymi schorzeniami dotykającymi pacjentki w różnym wieku. Obecna wiedza medyczna oraz nowoczesne technologie pozwalają na skuteczne rozpoznawanie chorób, dzięki czemu możliwe jest wdrożenie odpowiednich metod ich leczenia. Doświadczeni lekarze pracujący w specjalistycznej poradni chorób piersi w Mikołowie wyjaśniają, jakie są najczęściej spotykane choroby piersi, a także, jakie badania pozwalają na ich wczesne rozpoznanie.  Serdecznie zapraszamy do lektury artykułu.

Choroby piersi  – jakie są najczęściej rozpoznawane?

Obecnie do najczęściej występujących chorób piersi zalicza się przede wszystkim: torbiele piersi, gruczolako-włókniaki, zapalenia piersi, a także rak piersi. Na szczęście wszystkie te choroby dają w miarę charakterystyczny obraz w przeprowadzanym badaniu mammograficznym oraz badaniu USG. Szybkie rozpoznanie problemu daje możliwość wprowadzenia odpowiedniego sposobu leczenia, który pozwala poprawić rokowanie pacjentki i jej szybki powrót do zdrowia – dlatego też nie warto zwlekać z wizytą u lekarza. Wczesna diagnoza zwiększa szansę na skuteczne wyleczenie.

Na czym polega diagnostyka chorób piersi i sutka?

W naszej poradni diagnostyka chorób piersi opiera się na szczegółowym wywiadzie z pacjentką, która zgłasza lekarzowi specjaliście zauważony problem lub nieprawidłowość. Lekarz przeprowadza badanie palpacyjne (ręczne), następnie u wszystkich pacjentek wykonujemy badanie USG piersi, a jeżeli jego wynik nie jest w pełni zadowalający, w naszej poradni  wykonujemy badanie mammograficzne i/lub biopsję zmiany. W większości przypadków te badania wystarczają, żeby postawić odpowiednią diagnozę. Jeżeli dalej mamy wątpliwości, to kierujemy pacjentkę na badanie rezonansem magnetycznym. Następnie kierujemy pacjentkę do leczenia w renomowanych oddziałach chirurgicznych lub onkologicznych na Śląsku.

Wróć