Umów się na wizytę Tel. 32 226 62 36
Poradnia Mikołów, ul. Pszczyńska 12

Rola opieki endokrynologicznej w planowaniu ciąży

Planowanie ciąży to ważny etap w życiu każdej pary. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że kluczowe jest zachowanie zdrowego stylu życia, ale niewielu wie, jak istotna może być konsultacja z endokrynologiem. Lekarz ten specjalizuje się w zaburzeniach hormonalnych, które mogą wpływać na płodność i zdrowie zarówno matki, jak i dziecka.

Czytaj dalej

Czym zajmuje się lekarz endokrynolog?

Endokrynolog zajmuje się diagnozą i leczeniem różnorodnych schorzeń wynikających z zaburzeń hormonalnych. Wizyta u tego specjalisty może okazać się kluczowa dla osób zmagających się z problemami tarczycy, cukrzycą czy zaburzeniami układu rozrodczego. Dzięki odpowiedniej diagnostyce i leczeniu endokrynolog może znacząco poprawić jakość życia pacjentów oraz pomóc im w powrocie do pełni zdrowia.

Czytaj dalej

Na czym polega biopsja piersi?

Większość kobiet dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest regularne badanie piersi w kierunku wykrycia ewentualnych zmian patologicznych. W czasie badań profilaktycznych może się zdarzyć jednak, że lekarz zauważy niepokojące zmiany w tkankach piersi, które wymagają dalszej diagnostyki. W takim przypadku być może konieczne będzie wykonanie biopsji.

Czytaj dalej

Na czym polega diagnostyka chorób piersi i sutka?

Choroby piersi są częstymi schorzeniami dotykającymi pacjentki w różnym wieku. Obecna wiedza medyczna oraz nowoczesne technologie pozwalają na skuteczne rozpoznawanie chorób, dzięki czemu możliwe jest wdrożenie odpowiednich metod ich leczenia. Doświadczeni lekarze pracujący w specjalistycznej poradni chorób piersi w Mikołowie wyjaśniają, jakie są najczęściej spotykane choroby piersi, a także, jakie badania pozwalają na ich wczesne rozpoznanie.  Serdecznie zapraszamy do lektury artykułu.

Czytaj dalej

USG piersi w profilaktyce onkologicznej

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem kobiecym. Stanowi bardzo często przyczynę śmierci wśród płci żeńskiej z powodu chorób nowotworowych. W bardzo rzadkich przypadkach był diagnozowany również u mężczyzn. Istotne jest wczesne wykrycie nowotworu, ponieważ w początkowych fazach każdy nowotwór jest całkowicie uleczalny. Dlatego nie można zapominać o profilaktyce, takiej jak: samobadanie, mammografia i wykonanie USG piersi.

Czytaj dalej

Dlaczego u niemowląt wykonuje się badanie USG bioderek?

Nieprawidłowy rozwój stawów biodrowych, czyli dysplazja jest schorzeniem wrodzonym, warunkowanym genetycznie i rozwija się jeszcze przed narodzeniem dziecka. Na szczęście dysplazja może zostać wykryta zaraz po urodzeniu, poprzez wykonanie badanie USG. Szybko wdrożone leczenie pozwala na korekcję wady i jej i całkowite wyleczenie.

Czytaj dalej