Poradnia mieści się w nowoczesnym kompleksie mieszkalno - usługowym w centrum Mikołowa

DOJAZD

Strona g³ówna Badania Lekarze O raku i innych chorobach Badania genetyczne samobadanie piersi

Mammograf
HOLOGIC AFFINITY firmy Lorad

 

 
O raku i innych chorobach piersi

RAK PIERSI
Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce. Spośród 100 kobiet na raka zachoruje od 2 do 5. Wcześnie wykryty rak jest w 100 % wyleczalny. Tylko systematyczna profilaktyka pozwoli na wykrycie raka we wczesnym stadium. Niestety większość przypadków raka w Polsce kobiety wykrywają sobie same, gdy ujawnia się on w postaci badalnego guza. Obecnie nowoczesne i różnorodne metody leczenia pozwalają na wyraźne przedłużenie życia nawet w przypadkach zaawansowanego raka piersi.

TORBIELE
Najczęściej spotykaną chorobą piersi są torbiele. Jest to schorzenie piersi powstające pod wpływem zaburzeń hormonalnych. Choroba występuje u około 20 % kobiet. W niektórych przypadkach torbiele można opróżniać za pomocą igły i strzykawki. Inne metody leczenia torbieli odnoszą słaby efekt.

WŁÓKNIAKI PIERSI
Łagodne nowotwory spotykane u młodych kobiet w wieku 15 - 30 lat. Leczeniem jest chirurgiczne wyłuskanie guzka.

INNE CHOROBY PIERSI często rozpoznawane w naszej poradni to m/in:
Stany zapalne piersi, mlekotek nie związany z porodem, oraz u mężczyzn GINEKOMASTIA czyli rozwinięcie się tkanki gruczołowej w obrębie gruczołu sutkowego u mężczyzny. Przyczyna jest najczęściej nieznana lub ma podłoże hormonalne lub polekowe.

 

 

 

strona główna | badania | badania genetyczne | lekarze
Copyright (c) 2004, Poradnia Chorób Piersi, Pracownia USG