Umów się na wizytę Tel. 32 226 62 36
Poradnia Mikołów, ul. Pszczyńska 12
× Informujemy, że Poradnia Chorób Piersi, Pracownia USG jest już czynna - zapraszamy.
Kontakt telefoniczny: 798 708 810, 32 226 62 36

Wykonujemy testy na SARS-Cov-2. Obowiązuje rejestracja telefoniczna.

Rak piersi

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce. Spośród 100 kobiet na raka zachoruje od 2 do 5. Wcześnie wykryty rak jest w 100 % wyleczalny. Tylko systematyczna profilaktyka pozwoli na wykrycie raka we wczesnym stadium. Niestety większość przypadków raka w Polsce kobiety wykrywają sobie same, gdy ujawnia się on w postaci badalnego guza. Obecnie nowoczesne i różnorodne metody leczenia pozwalają na wyraźne przedłużenie życia nawet w przypadkach zaawansowanego raka piersi.

Torbiele

Najczęściej spotykaną chorobą piersi są torbiele. Jest to schorzenie piersi powstające pod wpływem zaburzeń hormonalnych. Choroba występuje u około 20 % kobiet. W niektórych przypadkach torbiele można opróżniać za pomocą igły i strzykawki. Inne metody leczenia torbieli odnoszą słaby efekt.

Włókniaki piersi

Łagodne nowotwory spotykane u młodych kobiet w wieku 15 - 30 lat. Leczeniem jest chirurgiczne wyłuskanie guzka.

Inne choroby piersi

Często rozpoznawane w naszej poradni to m/in: Stany zapalne piersi, mlekotek nie związany z porodem, oraz u mężczyzn GINEKOMASTIA czyli rozwinięcie się tkanki gruczołowej w obrębie gruczołu sutkowego u mężczyzny. Przyczyna jest najczęściej nieznana lub ma podłoże hormonalne lub polekowe.